تاريخچه PLCو تحولات آن:
pdf مباني PLC تاريخچه كوتاهي دارند و از تولد اولين آنها عمر چنداني نمي گذرد. اولين PLCها در دهه ۷۰براي استفاده در صنايع اتوموبيل سازي طراحي شدند. نخستين بار كنترلرهاي برنامهپذير توسط شركت Modicon در سال ۱۹۶۸ به در صنعت معرفي شدند كه با هدف جايگزيني رله هاي مكانيكي از آنها استفاده مي شد.

در ابتدا ترغيب كردن صنتگران به استفاده از PLC كار چندان ساده اي نبود چون به راحتي قانع نمي شدند كه يك مجموعه كوچك از قطعات الكترونيكي به همراه چند خط برنامه بتواند وظايف ۵۰ ۴۰ تابلوي متشكل از مدارات رله كنتاكتوري را انجام دهد . اما استفاده از PLC با توجه به مزايايي كه داشت به تدريج رايج شد و سازندگان متعددي نيز در اين رشته پديدار شدند . با پيشرفت علم الكترونيك PLCها نيز از قابليت هاي بهتر و بيشتري برخوردار شدند و در صنايع مختلف به كار گرفته شدند. هم اكنون بيش از ميليونها PLCدر سراسر دنيا در حال كار هستند و روز به روز نيز به تعداد آنها افزوده مي شود.

سازندگان مطرح PLC:
در حال حاضر شركت هاي زيادي در اكثر كشورهاي توسعه يافته توليد كننده PLC و قطعات مربوطه هستند. در اينجا به نام چند سازنده كه از اعتبار و معروفيت جهاني و معروفيت جهاني برخوردارند اشاره مي شود:

  • Siemens
  • Omron
  • Modicon
  • GE Fanuc
  • Allen-Bradley

لینک دانلود: دانلود pdf مباني PLC

محبوبترین‌های آموزش آنلاین

گنجینه آموزش های برنامه نویسی کاربردی زیمنس

۳۱۵ دانشجو

۱۹۸ هزار تومان

یادگیری را شروع کنید….

گنجینه آموزش های برنامه نویسی کاربردی خانه های هوشمند

۶۰۳ دانشجو

۶۹ هزار تومان

یادگیری را شروع کنید….
مشاهده همه آموزش های آنلاین…