مطالب آموزشی PLC

دستورات ضروری در PLC LOGO

در برنامه نويسي FBD توابع به سه Constants , Basic function , Special function تقسيم بندي شده است.

که بصورت جز به جز تک تک دستورات رو کامل توضیح میدهیم.[…]

دستورات ضروری در PLC LOGO

نصب و سیم بندی PLC logo

ابعاد نصب LOGO با استاندارد DIN43880 سازگار مي باشد. نصب LOGO به دوصورت امكان پذير است.

۱- نصب ديواري
۲۲- نصب روي ريل

در نصب LOGO بايد دقت شود ، كه ماژولهاي Expand شده به ماژول اصلي ، داراي ولتاژ يكسان باشند. تنها استثنائي كه وجود دارد در مورد ماژول هايي است كه در سمت چپ ماژولهاي اصلي قرار مي گيرند كه از نظر پتانسيل جدا مي باشند به اين معنا كه اين ماژولها مي توانند به ماژولهايي با ولتاژ هاي متفاوت متصل شوند . براي نصب با ولتاژهاي متفاوت وبه منظور بر قراري بهينه بين LOGO وديگر ماژول ها پيشنهاد مي شود كه ابتدا ماژولهاي آنالوگ نصب گردند[…]

نصب و سیم بندی PLC logo

معرفی انواع PLC LOGO

مدل STANDARD:

داراي مدل هاي مختلفي مي باشد . در نسلهاي BA0 ،۰BA1،۰BA تعداد ۶ ورودي ديجيتال و ۴ خروجي استاندارد مشاهده مي شود .

( در اين مدل ها قابليت افزايش ورودي وخروجي ديده نمي شود .)[…]

معرفی انواع PLC LOGO

مفهوم منطق در PLC

در مدار منطقی دیجیتال از المان هاي الکترونیکی نظیر دیود و ترانزیستور استفاده می شود . از ترکیب چند المان توابع منطقی ایجاد شده که هرکدام منطق خاصی را پیروي می کنند . در این مدارها از دو اصطلاح صفر و یک بسیار استفاده می کنند ، مفهوم این دو اصطلاح بدین شرح است : در یک سیستم تنها چیزي که براي المان هاي الکتریکی قابل فهم است ، بود یا نبود ولتاژ است چون منطق دیجیتال از این خاصیت تبعیت می کند پس باید دو سطح از ولتاژ را براي درك سیستم تعریف نمود مثل ۰ ولت و ۲۴ ولت . در این سیستم سطح ولتاژ ۲۴ ولت ، یک و سطح ولتاژ ۰ ولت ، صفر تلقی می شود […]

مفهوم منطق در PLC

نکات ضروری برای یادگیری برنامه نویسی PLC

برای یادگیری برنامه نویسی plc باید تمام مواردی که میگم بلد باشید( این یک حقیقت غیرقابل انکار هستش)[…]

آموزش plc

راه انداز نرم موتور يا سافت استارتر چيست؟

همانطور كه از نامش پيداست وسيله اي است جهت راه اندازي الكتروموتورها بصورت نرم و تدريجي.

با سافت استارتر نمي توان همه موتورها را راه اندازي كرد؟چون موتورها تنوع زياديدارند و سافت استارتر براي گونه خاصي از آنها مناسب است اين موتورها درصنعت به موتورهاي سه فاز القائي يا قفس سنجابي معروفند.مامي توانيم موتور سه فاز را مستقيماً به برق سه فاز زده و راه اندازي كنيم.

سافت استارتر

فرمت های ذخیره کردن برنامه PLC

مدلهای مختلفی برای ذخیره سازی و سپس ویرایش برنامه وجود دارد.پیشنهاد میکنیم که یک کپی از تمام پروژه های با نام مشابه همراه با نام گسترده شان داشته باشید.

۱)فرمت *.DVP فرمت ذخیره سازی برنامه هایی که با زبان نوشتاری نوشته شده است.
۲)فرمت *.RCM فرمت ذخیره سازی برنامه هایی است ک با دستورات ویژه D و M ذخیره گردیده اند[…]

فرمت سیو plc

سنسور های بدون تماس مکانیکی

سنسور المان حس کننده ای است که کمیت های فیزیکی مانند فشار حرارت رطوبت دما و …. را به کمیت های الکتریکی پیوسته (آنالوگ) یا غیر پیوسته (دیجیتال) تبدیل میکند.این سنسور ها در انواع دستگاه های اندازه گیری سیستم های کنترل آنالوگ و دیجیتال مانند PLC ها مورد استفاده قرار میگیرند.عملکرد سنسورها و قابلیت اتصال آنها به دستگاه های مختلف از جمله PLCC باعث شده است که سنسور ها بخشی از اجزای جدا نشدنی دستگاه کنترل اتوماتیک باشند.سنسور ها اطلاعات مختلف از وضعیت اجزای متحرک سیستم سیستم را به واحد کنترل ارسال نموده و باعث تغییر وضعیت عملکرد دستگاه ها میشوند.

سنسور مکانیکی اکسیژن

تاریخچه شرکت زیمنس

زیمنس، (به آلمانی: Siemens) شرکت خوشه‌ای آلمانی و چندملیتی است، که در سال ۱۸۴۷ توسط ارنست فون زیمنس در شهر برلین تاسیس شد. امروزه شرکت زیمنس در زمینه تولید مخابراتی و نورپردازی، لوازم خانگی، انواع قطار، تجهیزات تولید برق، سیستم‌های خودکارسازی، تجهیزات پزشکی و سامانه‌های اعلام حریق فعالیت می‌کند.عملیات شرکت زیمنس به چهار بخش اصلی انرژی، صنعتی، پزشکی و زیرساخت‌های شهری تقسیم می‌شود. هم‌اکنون شمار کارکنان زیمنس بالغ بر ۳۶۰ هزار نفر می‌باشد، که در ۱۹۰ کشور جهان اشتغال دارند. دفتر مرکزی این شرکت در شهر مونیخ، آلمان قرار دارد.